Farnosť Ducha Svätého Žehra

Oprava schodiska v kostole v Granči – Petrovciach

V poslednom septembrovom týždni 2019 sa po porade s pánom farárom vykonala oprava stien točitého schodišťa na chór v kostole sv. Martina v Granči – Petrovciach.

Steny boli popraskané, s otvorenými ako aj vlasovými prasklinami, ktoré narúšali vzhľad a pôsobili veľmi zlým dojmom. Renovácia spočívala v osekaní stien, nanášaní lepidla so sieťkou, následným omietnutím tenkou maltou a zamaľovaním bielou farbou. Na murárskych a maliarskych prácach sa dobrovoľne zúčastnili chlapi z obce, samozrejme s prispením obetavých žien, ktoré pravidelne udržiavali čistotu. Na koniec po rozobratí lešenia kostol prešiel veľkým upratovaním. So zapožičaním a postavením lešenia nám veľmi pomohol pán Morong s jeho zamestnancami. Schodište nabralo nový vzhľad a prispelo k skrášleniu Božieho príbytku. Všetkým patrí za to veľké Pán Boh zaplať.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *