Farnosť Ducha Svätého Žehra

Včelia rota na eRko tábore

Počas posledného júlového týždňa si eRko animátori opäť pripravili pre deti eRko tábor, ktorý sa konal v Liptovskej Štiavnici, v prostredí obklopenom prírodou. Animátori sa na týždňové dobrodružstvo vybrali spolu s deťmi v pondelok, 26. 07. 2021 a domov sa vrátili  30. 07. 2021, v piatok. 

Tábor sa niesol v téme Včelia (bdžolia) rota. Každý deň sa deti učili vlastnosti včiel, medzi ktoré patrí usilovnosť, pracovitosť, vytváranie spoločenstva a mnohé iné. Ivanka Jarkovská o tábore povedala: „eRko tábor je jeden z najkrajších zážitkov cez leto. Srandy a hry s kamarátmi. Ráno budíčky s pesničkami, túry a spoznávanie niečoho nového, omše, počas ktorých spievame a hráme na gitarách.“ Pre deti bol pripravený program, počas ktorého nemali čas sa nudiť. Deň sa začínal budíčkom v podobe pesničiek, nasledovala hygiena, rozcvička, modlitba a raňajky. Po nich išiel doobedňajší program, počas ktorého k nim prichádzali včielka Mája a včielka Vilko, ktorý im predstavovali, cez scénky, pravé hodnoty včiel. „Program bol zaujímavý, kreatívny a poučný. Veľmi sa mi páčili modlitby, ktoré boli podané kreatívnou formou, vďaka ktorým sme sa dokázali viac sústrediť na podstatu modlitby,“ vravela Timka Kubíkova. Nasledoval obed a po ňom voľno, v rámci ktorého sa tancovali eRko tance, hrali spoločenské alebo loptové hry. Po voľne bol pre deti pripravený doobedňajší program, sv. omša, večera a večerný program. Dni boli nabité a plné aktivít, počas ktorých sa deti zabávali, ale aj veľa naučili.  V strede týždňa, čiže v stredu, išli animátori spolu s deťmi na túru. Trasa nebola náročná, aj keď kvôli  horúčave sa išlo trocha ťažšie, všetci to zvládli a na konci trasy ich čakala lúka, na ktorej bola sv. omša a po nej sa hrali obľúbené hry eRko tábora, a to lopta sadnutá, tik – tak bum, futbal a zvieratká. Po túre nasledoval program v priestoroch, v ktorých boli ubytovaní. „Páčilo sa mi prostredie, animátori boli super, jedlo bolo fajn. Páčil sa mi aj dvor, na ktorom sme trávili veľa času a kostol, kde sme mávali sväté omše,“ povedala Tereska Parimuchová. Vo štvrtok mali účastníci tábora netradičnú večeru v podobe opekačky v lese. „Bolo super, hlavne program. Super bola opekačka v lese,“ zhodnotil Matej Zavatčan. Bol to krásny posledný večer tábora, ktorý si všetci naplno užili. Ivanka dodala: „každý rok sa teším viac a viac na leto, že si užijem tábor s kamarátmi.“ V piatok bolo na tvárach deti vidno, že sa im veľmi nechce ísť domov a že sú šťastní. A to je najlepšia spätná väzba, akú animátori môžu dostať.

Agnesa Kaľavská