Farnosť Ducha Svätého Žehra

Deň rodiny

Spočiatku pri prípravách  vládla tak trochu neistota, či sa akcia vydarí, či príde dostatok ľudí, či nám vyjde počasie… Nakoniec akcia prebehla na jednotku s hviezdičkou.


Farský Deň rodiny sa konal v sobotu 8. júna 2019 na farskom dvore Žehre. Počasie bolo ako vystrihnuté z turistického katalógu, atmosféra pokojná a priateľská a aj ľudí sa zišlo neúrekom. Všetko sa začalo rannou svätou omšou. Potom nasledoval presun na farský dvor, kde v spolupráci s mladými z farnosti sa podarilo zabezpečiť všetko potrebné na akciu. Nechýbali hry, súťaže, aktivity, maľovanie na tvár, volejbal, futbal… A hlavne dobrá nálada a príjemná atmosféra v priateľskom duchu. A samozrejme čerešničkou na torte bol výborný guláš, koláče a iné dobroty. Akcia dopadla na výbornú. A tak na záver je dobré sa poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii podujatia. Ale hlavne Pánu Bohu, že nám doprial takýto požehnaný deň…