Farnosť Ducha Svätého Žehra

Prázdninový deň pod tatranskými končiarmi

Na ľavej strane Slavkovský štít, na pravej strane Lomnický štít. Pred nami Veľká a Malá Studená dolina. Ale hlavne krásny deň pod tatranskými štítmi. Toto nás čakalo v jeden slnečný deň počas jarných prázdnin. Cieľ cesty bol jasný! Objaviť Tatranský ľadový dóm na Hrebienku.Cesta autobusom zbehla rýchlo a už sme vystupovali v Starom Smokovci. Pomaly sme vykračovali zasneženou cestou hore na Hrebienok. Nekráčali sme dlhšie ako hodinu a už sme boli tam. Na Hrebienku sme mali možnosť si poobzerať sochy z ľadu, ktoré boli naozaj veľmi pekné a unikátne. Samozrejme nesmela chýbať spoločná fotka. Po krátkej prestávke a oddychu sme sa vybrali na Rainerovu chatu a odtiaľ k vodopádom.  Cestou nás sprevádzal studený tatranský vietor. Pri vodopádoch bolo nádherne, všade naokolo biely sneh a do toho hukot vodopádu. Bol to krásny zážitok. Keď sme už naplno nabažili krásy našich Tatier, ošľahaní studeným vetrom sme sa pomaličky vrátili k nášmu autobusu. V autobuse, cestou domov, sme boli všetci unavení, ale zato vďační za krásne strávený deň v nádhernej tatranskej prírode.